Povodom predstavljanja javnosti projekta "Izrada standarda zanimanja/kvalifikacija uz unaprjeđenje zdravstvenih studijskih programa" koji se održava na Sveučilišnom odjelu zdravstvenih studija dana 11. 12. 2015. održana je Konferencija za tisak na našem Odjelu. Konferenciji su nazočili predstavnici vodećih medija, te je razgovor s Pročelnikom OZS-a prof. dr. sc. Stipanom Jankovićem i voditeljicom projekta doc. dr. sc. Vesnom Antičević objavljen na lokalnim i nacionalnim radio i TV postajama.

Konferenciji je  nazočila prorektorica za nastavu prof. dr. sc. Rosanda Mulić te voditeljice radnih skupina Rahela Orlandini, mag. med. techn. i Deana Švaljug, prof.

Tijekom konferencije naglašen je značaj izrade standarda zanimanja i standarda kvalifikacija za zdravstvene studije i zdravstvena zanimanja u svrhu  daljnjeg razvoja HKO-a kao reformskog instrumenta koji povezuje ishode učenja sa tržištem rada. Također je prezentiran značaj projekta za obogaćivanje ponude splitskog sveučilišta i OZS-a, pri čemu je od iznimne važnosti organiziranje diplomskih studija primaljstva i medicinsko-laboratorijske dijagnostike koji bi od sljedeće akademske godine mogli početi s izvođenjem nastave, te nastavak doktorskog studija nakon završenog diplomskog studija. Novinari su također upoznati s prijedlogom uvođenja novih selekcijskih postupaka pri upisu na zdravstvene studije i treningom socijalnih vještina studenata što je usmjereno podizanju kvalitete zdravstvenih usluga putem odabira kadrova koji će uz, stručne kompetencije, posjedovati i socijalne vještine za rad s korisnicima zdravstvenih usluga.

{gallery}slike/projekt/presica-12-2015{/gallery}