Dana 25. travnja 2014. Sveučilišni odjel zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu zatražio je od ovog Ministarstva procjenu usklađenosti studijskog programa s Direktivom 2005/3 6 EC Europskog parlamenta i Vijeća o priznavanju stručnih kvalifikacija i Zakonom o reguliranim profesijama i priznavanju inozemnih stručnih kvalifikacija (Narodne novine, broj 124/09. i 45/11.), te dostavio program preddiplomskog sveučilišnog studija primaljstva.

Nakon tematskog vrednovanja studijskih programa u području zdravstva koje je provela Agencija za znanost i visoko obrazovanje u razdoblju od 24. rujna do 18. prosinca 2012. godine, uvida u stručne recenzije programa preddiplomnskog sveučilišnog studija primaljstva i očitovanja na rezultate tematskog vrednovanja Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta je utvrdilo da studijski program preddiplomskog sveučiliišnog studija primaljstva zadovoljava odredbe člankia 40. Direktive 2005/36 EC Europskog parlamenta i Vijeća o priznavanju stručnih kvalifikacija od 7. rujna 2005. godine, i to u dijelu kojim je propisano potrebno trajanje obrazovanja, udio teorijske i praktične nastave te minimalne kompetencije koje se trebaju steći završetkom programa.

Na temelju članka 19., stavka 2. Pravilnika o sadržaju dopusnice te uvjetima za izdavanje dopusnice za obavljanje djelatnosti visokog obrazovanja, izvođenje studijskog programa i
reakreditacije visokog učilišta (Narodne novine, broj 24/1 O.) Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta daje mišljenje da je program preddiplomskog sveučilišnog studija primaljstva Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu usklađen s odredbama Direktive 2005/36 EC Europskog parlamenta i Vijeća i Zakona o reguliranim profesijama i priznavanju inozemnih stručnih kvaliifikacija.

S poštovanjem,

MINISTAR