Poštovane kolegice i kolege,
Nastavno na naše dosadašnje razgovore, započeli smo konkretne pripremne radnje za pokretanje sveučilišnog diplomskog studija Medicinsko laboratorijske dijagnostike. U tom smislu obavio sam prethodne razgovore u Mariboru 12.-13. svibnja 2014. s predstavnicima slovenska dva fakulteta koji su voljni sudjelovati u organizaciji nastave na našem diplomskom studiju Medicinsko laboratorijske dijagnostike. Osim toga voditeljica studijskog smjera medicinsko laboratorijske dijagnostike na sveučilišnom odjelu zdravstvenih studija, doc. dr. sc. llza Salamunić je napravila okvirni kurikulum diplomskog sveučilišnog studija iz kojeg proizlazi da nam nedostaje 5 nastavnika na diplomskom sveučilišnom studiju MLD-a (a većinu znanstveno nastavnog kadra činili bi naši vlastiti stručnjaci i znanstvenici). Taj primjerak kurikuluma predao sam dekanici Biokemijsko-farmaceutskog fakulteta prof. dr. se. Karmeli Barišić i obavio s njom dugi razgovor 15. svibnja 2014. Ona je također iskazala spremnost da se njihov fakultet uključi prema svojim mogućnostima u realizaciju nastave u našem diplomskom studiju medicinsko laboratorijske dijagnostike koji bi trebao početi najranije 2015./2016. godine. Relevantne razgovore i pripremu za pokretanje ovog studija nastavit ćemo najkasnije početkom jeseni ove godine. Sve ovo služi kao tekuća informacija za čiji ste sadržaj pokazali veliki interes.

S poštovanjem.

Pročelnik: