SVEUČILIŠTE U SPLITU

klasa: 003-08/14-01/00001
ur. broj: 2181-228-06-14-0001

Split, 1. srpnja 2014.

Predmet: JAVNI POZIV ZA IZBOR ŠEFOVA KATEDRI SVEUČILIŠNOG ODJELA ZDRAVSTVENIH STUDIJA SVEUČILIŠTA U SPLITU za razdoblje od 1. listopada 2014. do 30. rujna 2016.

Temeljem Odluke Stručnog vijeća Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu od dana 27. lipnja 2014., pokreće se postupak za izbor šefova katedri Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija za razdoblje od 1. listopada 2014. do 30. rujna 2016., na sljedećim katedrama:

1) Katedra za sestrinstvo
2) Katedra za fizioterapiju
3) Katedra za radiološku tehnologiju
4) Katedra za primaljstvo
5) Katedra za medicinsko-laboratorijsku dijagnostiku
6) Katedra za društveno-humanističke znanosti

Sukladno odredbama Pravilnika o organizaciji i radu Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija, za šefa katedre ili njegova zamjenika može biti izabran nastavnik Odjela u znanstveno-nastavnom ili nastavnom zvanju, koji izvodi nastavu iz predmeta koji su u sastavu katedre.

Šefa katedre i njegova zamjenika, na prijedlog članova katedre i nakon pribavljenog mišljenja Stručnog vijeća Odjela, imenuje pročelnik Odjela.

„Šefa  katedre i njegovog zamjenika biraju tajnim glasovanjem članovi katedre, a odluka se donosi većinom nazočnih članova katedre.“

Prijave koje uključuju program rada Katedre, primaju se u roku od 8 dana od objave Poziva u tajništvo OZS-a. Zaprimljene prijave dostavit će se tajnicima svake katedre na provođenje postupka izbora.

Zapisnike sastanaka katedri i programe radova predloženika za šefa svake katedre dostavite do 23. srpnja 2014. tajnici pročelnika, gđi Mariji Kulić.

Pročelnik:
Prof. dr. sc. Stipan Janković, s.r.