Projekt „Izrada standarda zanimanja/kvalifikacija uz unaprjeđenje zdravstvenih studijskih programa, HR.3.1.15-0051“ započeo je s provedbom 1. srpnja 2015. godine. Provedba je započela nakon potpisivanja Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava iz Europskog socijalnog fonda u sklopu programa Razvoj ljudskih potencijala 2007.-2013. U ime prijavitelja - Sveučilište u Splitu, Sveučilišni odjel zdravstvenih studija Ugovor je potpisao Rektor, prof. dr. sc. Šimun Anđelinović, te u ime posredničkih tijela Ministar znanosti, obrazovanja i sporta Vedran Mornar (PT1) i ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Mile Živčić (PT 2). Predviđeno trajanje projekta je 15 mjeseci, zaključno do 30. rujna 2016. godine. Projektnim aktivnostima su obuhvaćene relevantne partnerske i suradničke zdravstvene  ustanove, te je prvi zajednički sastanak održan 10. srpnja 2015. godine. Na sastanku su predstavljeni projektni ciljevi i elementi, definirane uloge dionika te su isti  upoznati s ključnim dijelovima Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava. Ovaj projekti predstavlja važan doprinos primjeni HKO-a u visokom zdravstvenom obrazovanju, te daljnjoj afirmaciji Sveučilišta u Splitu i Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija u Splitu u prostor EU projekata.