Temeljem članka  13. Pravilnika o organizaciji i radu Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija, Stručno vijeće Odjela, svojoj devetoj redovitoj sjednici u ak. god. 2013./14. održanoj dana 27. lipnja 2014., donosi

ODLUKU

1. Student koji je ostvario pravo na upis u određeni preddiplomski sveučilišni studij Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu sukladno plasmanu na listi rezultata Državne mature, dužan je pristupiti tom upisu u točno naznačeno vrijeme, objavljeno na službenim web stranicama Odjela, u protivnom se smatra kako je odustao o upisa.
  2. U slučaju neupisa pristupnika iz točke I. ove Odluke (koji su ostvarili pravo na upis i nalaze se na rang listi Državne mature unutar upisne kvote preddiplomskih studija na Sveučilišnom odjelu zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu), za upis na nepopunjena mjesta na svakom studijskom programu pristupit će se prozivci (tzv. spuštanju crte rang liste) pristupnika koji su rangirani ispod posljednjeg upisanog s rang liste svakog studija dana 23. srpnja 2014. (srijeda) u 9 sati.
  3. Svi zainteresirani pristupnici dužni su popuniti zamolbu, koju će osobno priložiti prilikom prozivke svoga imena u navedenom terminu, temeljem čega stječu pravo na upis na slobodno upisno mjesto. Obrazac zamolbe možete preuzeti ovdje.
  4. Neće se uvažavati zamolbe za upis pristupnika koji u navedeno vrijeme nisu nazočili prozivci, premda su bili bolje plasirani na rang listi Državne mature od onih koji su nazočili i predali zamolbu.
  5. Pristupnici na prozivci trebaju ponijeti svu potrebnu dokumentaciju navedenu na web stranicama Odjela uključujući i novčani iznos potreban za troškove upisnine, jer će se upis obaviti istog dana 23. srpnja 2014.