Razina prava 2 pripada korisnicima potpore koji imaju prebivalište ili boravište u mjestu koje je slabo prometno povezano s mjestom studiranja. Razina prava 2 obuhvaća dva kompletna obroka dnevno.

Inicijativa Studentskog zbora i Ministarstva je da se donesu posebne odluke kojima će biti dodijeljena viša razina prava na prehranu isključivo studentima iz onih mjesta koja su doista slabo prometno povezana sa sjedištem visokog učilišta, odnosno za studente koji svakodnevno putuju iz mjesta prebivališta do mjesta visokog učilišta.

Na temelju članka 7. stavka 9. Pravilnika o potpori za pokriće troškova prehrane studenata MZOŠ je 6.rujna 2007. godine donijelo odluku kojom se zbog posebnih geografskih i prometnih osobitosti studentima koji imaju prebivališta u Splitsko-dalmatinskoj županiji dodjeljuje razina prava 2 a koji dolaze iz sljedećih mjesta: Brač, Hvar, Vis, Šolta, Imotski, Makarska, Omiš, Vrlika, Sinj, Trilj, Vrgorac, Otok, Prgomet, Podgora, Primorki Dolac, Podbablje, Proložac, Runovići, Baška Voda, Brela, Cista Provo, Gradac, Lokvičići, Šestanovac, Marina Zadvarje, Zagvozd i Zmijavci.

Molimo sve studente koji se nalaze u navedenoj situaciji da na e-mail Studentskog zbora Sveučilišta u Splitu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. što prije pošalju svoj prijedlog s detaljnim obrazloženjem zbog čega misle da bi se baš to mjesto uvrstilo među ovaj popis ili skinulo s ovog popisa.

Od velike je važnosti za sve studente da nam pošalju svoje prijedloge s detaljnim obrazloženjem kako bismo svi zajedno poboljšali studentski standard našeg Sveučilišta.

Nakon što zaprimimo studentske prijedloge, formirat ćemo dopis koji ćemo poslati Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa.

S poštovanjem,

Studentski zbor Sveučilišta u Splitu