Univerzitet u Sarajevu – Fakultet zdravstvenih studija povodom obilježavanja 50. godišnjice postojanja organizirao je  “Dane zdravstvenih nauka” s međunarodnim učešćem koji se održao 15. i 16. prosinca 2023. godine.

Dekanica Univerziteta u Sarajevu – Fakulteta zdravstvenih studija prof. dr. Arzija Pašalić je otvorila kongres „Svečanom Akademijom“ 15. prosinca 2023. u sarajevskoj Viječnici gdje su bili pozvani svi važni dionici ovog Fakulteta, predstavnici vlasti te pozvani predavači. Osvrnula se na njihov dug put od osnutka davne 1973. godine pa do dana današnjeg kad slave 50. godišnjicu postanka. Nakon dekanice, govor su održali i rektor Univerziteta u Sarajevu te drugi predstavnici Ministarstava, nakon čega je uslijedila dodjela priznanja najzaslužnijima.

Sarajevo Sarajevo-2

Kongres je održan u subotu, 16. prosinca 2023. godine u amfiteatru Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, gdje su osim pozvanih predavača radove prezentirali i predstavnici svih studijskih smjerova koje obrazuje Fakultet zdravstvenih studija te sponzori. Program je bio izuzetno raznolik i pokrivao širok spektar tema iz svih područja obrazovanja zdravstvenih radnika. Na kongresu je sudjelovala naša nastavnica Tatjana Matijaš, mag. rad. techn., viši predavač, s radom pod nazivom „Utjecaj tehničko-tehnoloških karakteristika MR uređaja pri mjerenju površina na slici“.

Sarajevo-3 Sarajevo-4