Međunarodni tjedan otvorenog obrazovanja globalna je inicijativa koja se organizira od 2012. godine s ciljem podizanja svijesti o važnosti otvorenog obrazovanja i njegovog utjecaja na suvremene načine učenja u cijelom svijetu.
Srce u njoj aktivno sudjeluje već 10. godinu za redom. Srce već niz godina aktivno potiče sustavnu primjenu načela otvorenog obrazovanja, razvoj i primjenu otvorenih obrazovnih sadržaja i otvorenih obrazovnih praksi na ustanovama u sustavu visokog obrazovanja.
Korištenjem otvorenih obrazovnih sadržaja u nastavi potiče se kvaliteta, transparentnost kao i kultura otvorenosti, te aktivno sudjelovanje studenata u izradi sadržaja kolegija. Kao primjer i poticaj ostalima, obrazovni materijali Srca su javno objavljeni i u otvorenom pristupu. Srce također predvodi  inicijative okupljanja zajednice kreatora otvorenih obrazovnih sadržaja, i otvorenog obrazovanja, sa željom da se studentima omogući najbolje i najkvalitetnije iskustvo učenja tijekom studija.

U sklopu Tjedna otvorenog obrazovanja 2024 Srce će: