Hrvatsko društvo za nefrologiju, dijalizu i transplantaciju i ove godine organiziralo je svoju tradicionalnu, a sada jubilarnu 10. Hrvatsku transplantacijsku školu koja se održala od 1. do 4. lipnja 2023. godine u Metkoviću, na kojoj je sudjelovala i nastavnica Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu doc. dr. sc. Esma Čečuk Jeličić

Tema ovogodišnje škole je organizacija transplantacijske medicine, a uz svesrdnu podršku Ministarstva zdravstva čiji Sektor za transplantaciju ove godine organizira zanavljanje preporuka za obradu potencijalnih primatelja bubrežnog presatka. Hrvatska transplantacijska škola mjesto je razmjene iskustava i novih znanja neophodnih za nastavak i održavanje transplantacijske medicine u Republici Hrvatskoj, a na njoj sudjeluju domaći i strani eminentni stručnjaci iz područja transplantacijske medicine.

Hrv-transpl-skola-2023 Hrv-transpl-skola-2023-2 Hrv-transpl-skola-4 Hrv-transpl-skola-3