Izv. prof. dr. sc. Anamarija Jurčev Savičević, nastavnica Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija, sudjelovala je na međunarodnom skupu „Challenges & Opportunities: International Sports Context“ organiziranom u sklopu projekta SEA-EU 2.0.  na Kineziološkom fakultetu u Splitu od 10. do 12. listopada 2023. godine.

Na skupu su sudjelovali predstavnici deset partnerskih europskih sveučilišta koji su predstavili svoja sveučilišta, certifikat Zdravi kampus, primjere dobre prakse u sportskom managementu, Erasmus+ projekt SAVE, podizanje svijesti o važnosti tjelesne aktivnosti kod starije populacije, ulogu studenata u europskoj domeni visokog obrazovanja te razvoj profesionalne karijere mladih u tjelesnom odgoju i sportu: aktivni studenti, aktivne zajednice – bolja budućnost, kao i radionicu ‘Reanimation in Sport: Lifesaving minutes’.

Izv. prof. dr. sc.  Jurčev Savičević, epidemiologinja s Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, održala je pozvano predavanje „The COVID-19 pandemic through inter-university scientific collaboration: The impact of the infection on elite athletes”.

Ova izvrsno organizirana konferencija pružila je mogućnost izmjene iskustava i nastavka suradnje unutar Alijanse europskih sveučilišta mora.

staff-week-2023-2