nema rezultata...
Sukladno članku 2. Pravilnika o nagradama i priznanjima Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu pročelnik Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu raspisuje 


NATJEČAJ ZA DODJELU NAGRADA I PRIZNANJA STUDENTIMA 
SVEUČILIŠNOG ODJELA ZDRAVSTVENIH STUDIJA  

Na natječaj za dodjelu nagrada i priznanja studentima za rezultate postignute u ak. god. 2019./2020. mogu se prijaviti studenti Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu i to:
          a) studenti 2. i 3. godine preddiplomskih sveučilišnih studija i studenti diplomskih sveučilišnih studija
          b) diplomirani studenti preddiplomskih i diplomskih studija koji su prethodne akademske godine završili studij.
 
Nagrade i priznanja dodijelit će se prilikom svečane promocije studenata Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija.

Kategorije nagrada za studente SOZS-a su sljedeće:
                       Kategorija I.: najbolji prosjek ocjena ostvaren na preddiplomskim studijima
                       Kategorija II.: izniman angažman u izvannastavnim aktivnostima
                       Kategorija III.: izniman završni/diplomski rad.

Kategorija I.: najbolji prosjek ostvaren na preddiplomskim studijima
– nagrada pripada jednom najuspješnije diplomiranom studentu svakog sveučilišnog preddiplomskog studija u prethodnoj akademskoj godini koji je savladao studij bez ponavljanja godine i ostvario je prosječnu ocjenu studija najmanje 4,5 – u vidu pohvalnice i prigodnog dara (20% umanjenja u cijeni školarine na diplomskom studiju, prema odluci SV-a).
- jednom najuspješnijem studentu svakog preddiplomskog sveučilišnog studijskog programa za uspjeh ostvaren u prethodnoj ak. godini, a koji je ostvaren u I. ili II. godini njegovog studiranja. Nagrada se dodjeljuje studentima  koji su savladali studij bez ponavljanja godine i imaju prosječnu ocjenu na studiju preko 4,5 – u vidu pohvalnice i prigodnog dara (knjiga u izdanju SOZS-a).  Najbolji prosjek ocjena ostvaren na preddiplomskim studijima je težinski prosjek (prosjek ocjena prema ECTS bodu) zaključen na tri decimale. Nagrada se dodjeljuje na temelju podatka o najvišem prosjeku ocjena na sveučilišnom preddiplomskom studiju. Za nagradu u ovoj kategoriji mogu se natjecati oni pristupnici koji kumulativno ispunjavaju sljedeće uvjete:
  • prosjek ocjena na završenom preddiplomskom studiju minimalno 5, odnosno studenti čiji je prosjek ocjena u prethodnoj akademskoj godini minimalno 4,5
  • koji nisu ponovno upisivali istu godinu studijskog programa u dosadašnjem studiranju.
  • koji su ostvarili do 30. rujna protekle godine 60 ECTS-a do 30. rujna protekle godine.
 Za nagradu u ovoj kategoriji kandidat se prijavljuje sam, ili ga predlažu drugi studenti i/ili nastavnici. Uz prijavu se prilaže prijepis ocjena. 

Kategorija II.: izniman angažman u izvannastavnim aktivnostima – ova kategorija obuhvaća angažman u aktivnostima poput izlaganja na znanstvenim i stručnim skupovima, objavljivanja znanstvenog ili stručnog rada, sudjelovanja u organizaciji i realizaciji radionica, znanstvenih i stručnih skupova, tribina, predavanja. Nagrada se dodjeljuje jednom studentu preddiplomskog studija i jednom studentu diplomskog studija u vidu pohvalnice i prigodnog dara (knjiga u izdanju SOZS-a).
 Ova kategorija boduje se na sljedeći način:
1) sudjelovanje u organizaciji znanstvenih i stručnih skupova: 1 bod
2) izlaganje na znanstvenom ili stručnom skupu: samostalan rad 2 boda, rad u koautorstvu 1        bod
3) objavljen znanstveni rad: samostalan rad 5 boda, rad u koautorstvu 2 boda
4) objavljen stručni rad: samostalan rad 3 boda, rad u koautorstvu 1 bod
5) sudjelovanje u organizaciji i realizaciji radionica, predavanja, tribina i sl. - samostalan ili izniman angažman 2 boda, angažman u grupi 1 bod 

Kandidate za nagradu u ovoj kategoriji mogu predlagati studenti i/ili članovi SOZS-a, uz pismeno obrazloženje nominacije (i prilaganje dokaza o izvršenju određene aktivnosti).Nagradu dobiva kandidat s najvećim brojem bodova za sudjelovanje u aktivnostima iz ove kategorije.Ukoliko više studenata ostvari jednaki broj bodova u ovoj kategoriji, kao pomoćni kriterij primijenit će se sljedeće:
  • sudjelovanje u radu Studentskog zbora 0,5 bodova
  • sudjelovanje u humanitarnim akcijama SOZS-a 0,2 boda za svaku akciju koja se provela u prethodnoj ak. godini.

Kategorija III.: izniman završni/diplomski rad
- nagrada se dodjeljuje za istaknute završne i diplomske radove studenata obranjene u prethodnoj akademskoj godini. Nagrada se dodjeljuje jednom studentu završenog preddiplomskog studija i jednom studentu završenog diplomskog studija za završni/diplomski rad u prethodnoj akademskoj godini u vidu pohvalnice i prigodnog dara (knjiga u izdanju SOZS-a).
Nagrada se dodjeljuje na osnovi pisane preporuke (obrazloženja) mentora, koja obuhvaća i ocjenu članova komisije pred kojom student brani svoj završni/diplomski rad. Izniman završni/diplomski rad vrednuje se prema sljedećim kriterijima (ocjenama od 1 do 5):  
1) samostalnost studenta u provedbi istraživanja i pisanju rada (samostalnost u predlaganju teme, formuliranju istraživačkih ciljeva i problema, postavljanje hipoteze istraživanja, odabiru metode istraživanja te obradi i kritičkoj interpretaciji i evaluaciji dobivenih rezultata) (ocjenjuje mentor)
2) stručna i/ili znanstvena originalnost i kreativnost (rad predstavlja uvod u novo područje; u radu je demonstriran inovativan metodološki pristup problemu; rad je rezultirao novim spoznajama i rezultatima)  
3) znanstvena relevantnost istraživačkog pitanja i dobivenih zaključaka u odnosu na širepodručje istraživanja i njihove potencijalne praktične implikacije kvaliteta provedenog istraživanja (prikladnost metode istraživanja i uzorka ispitanika u odnosu na postavljene ciljeve i probleme; kontrola relevantnih varijabli tijekom istraživanja; kvaliteta definicija zavisnih i nezavisnih varijabli)
4) kvaliteta radnje (kvaliteta pregleda prijašnjih istraživanja u uvodnom dijelu radnje; adekvatnost formulacije istraživačkih ciljeva i problema; prikladnost statističkih analiza u odnosu na postavljene probleme; kvaliteta interpretacije i diskusije dobivenih rezultata; kvaliteta kritičke evaluacije prednosti i nedostataka provedenog istraživanja; relevantnost citirane literature


Podatak o nagradi koju student dobije upisuje se u Diploma Supplement. Student tijekom studiranja na jednoj razini studija može dobiti samo po jednu nagradu iz kategorije I. i II.

Nominacijski postupak
Predlagatelji podnose prijedlog isključivo u pisanom obliku nakon objave Natječaja.Prijedlog sadrži:
  • ime i prezime predloženika (s obvezno navedenom e-mail adresom i naznakom studija)
  • naznaka vrste nagrade ili priznanja za koje se predlaže
  • obrazloženje razloga za dodjelu nagrade ili priznanja.
Dokumentacija kojom se dokazuje valjanost prijave, ovisno o kategoriji za koju se student prijavljuje je: preslika indeksa, original prijepisa ocjena ovjeren od referade SOZS-a, original potvrde o sudjelovanju na skupu/tribini, preslika objavljenog rada u časopisu, original potvrde o članstvu u Studentskom zboru i original potvrde o sudjelovanju u humanitarnim akcijama SOZS-a u protekloj ak. godini.

Natječaj traje od 23. siječnja do 5. veljače 2021. u 14 sati, a prijave se podnose na protokol Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu uz podnošenje potpune dokumentacije svakog radnog dana od 8 do 14 sati posljednjeg dana natječaja.
 
Rezultate natječaja Povjerenstvo objavljuje do 14. veljače 2021. godine na oglasnoj ploči SOZS-a. Odluke Povjerenstva su konačne. Pravo na žalbu može se ostvariti u slučaju tehničke pogreške (npr. kada je netočno izračunat prosjek studenta ili slično) o čemu odlučuje Povjerenstvo.

Povjerenstvo pisanim putem obavještava nagrađene o točnom terminu uručenja nagrade.  

Napomena: Sukladno čl. 5a Pravilnika, studentu koji je tijekom studiranja na preddiplomskom studiju SOZS-a dobio rektorovu nagradu za izvrsnost ili rektorovu nagradu za studentski znanstveni rad, ukoliko je to u skladu s financijskim mogućnostima SOZS-a za tu godinu, može se odobriti umanjenje školarine na diplomskom studiju u visini od 20% od ukupne školarine na svakoj godini studiranja. Zamolbu za umanjenje podnosi student prilikom upisivanja studija, a o istoj odlučuje Pročelnik Odjela.