U sklopu Erasmus + programa mobilnosti osoblja, zaposlenici Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija: Diana Aranza, mag. med. techn., dr. sc. Mario Marendić, mag. med. techn., Mario Podrug, mag. med. techn i Silvija Vladislavić, mag. med. techn., boravili su u  Republici Češkoj (Prag) od  23. do 28. siječnja 2023. godine, te tom prilikom posjetili Vysoka škola Zdravotnycka sa sjedištem u Pragu.

Prema unaprijed dogovorenom protokolu, primljeni su od strane Erasmus koordinatorica Mgr. Eva Jansa, M. A., koja ih je  upoznala s ustrojem samog privatnog sveučilišta, načinom organizacije nastave, izvorima financiranja, i studijskim programima. Tijekom boravka imali su prilike nazočiti izvođenju praktične nastave u kliničkim kabinetima, za sestrinstvo i primaljstvo te  izvođenju teorijske nastave.

Drugog dana  posjeta, dr. sc.  Mario Marendić je u ime SOZS-a, prezentacijom nazočnima predstavio naše Sveučilište i studijske programe koje nudimo te tom prilikom izazvao poprilično oduševljenje nazočnih kolega te voditelja studijskih programa, koji su izrazili svoje želje u vidu buduće  međunarodne suradnje između ovih dviju obrazovnih ustanova.

Osim formalnog dijela imali su prilike sudjelovati i u neformalnim druženjima s nastavnim osobljem samog sveučilišta, a sve u svrhu razmjene iskustava koje će u  budućnosti  svakako uspješno implementirali u svoj rad.

Prag-01-2023