Poštovane kolegice i kolege,

pozivamo vas na dva različita događanja s temom Web3 tehnologija i decentralizirane znanosti:

• Dan namijenjen temama Decentralizirane znanosti (DeSci) 29.05. - Ekonomski fakultet suorganizira jedan dan BlockSplit konferencije, najveće regionalne Web3 konferencije, koja se održava u Splitu 28. i 29. svibnja. DeSci dan okuplja znanstvenike, istraživače i stručnjake iz različitih znanstvenih disciplina s ciljem pronalaska boljeg sustava za financiranje, objavljivanje i dijeljenje znanstvenih istraživanja. DeSci program na BlockSplitu će se održati 29. svibnja, a pruža odličnu priliku za umrežavanje s drugim znanstvenicima i stručnjacima; na webu konferencije je predstavljen program i predavači/panelisti, neki od kojih su Prof. Dr. Philipp Koellinger (Vrije Universiteit Amsterdam, DeSci Labs co-founder), Tomaso Aste (Professor of Complexity Science and Scientific Director of University College London Centre for Blockchain Technologies) i mnogi drugi. Za znanstvenike, istraživače i zainteresirane djelatnike Sveučilišta za DeSci tematiku, pripremljena je posebna DeSci ulaznica koja omogućava ulaz na DeSci program drugi dan BlockSplit konferencije.
  • Znanstveni espresso na temu decentralizirane znanosti 27.05. u 11 sati u Tinelu s nekim od stručnjaka koji dolaze na konferenciju. U sat vremena popričat ćemo s Friederike Kleinfercher (Co-Founder bloxberg, Max Planck Society), Prof. dr. Philipp Koellinger (President DeSci Foundation, Professor Vrije Universiteit Amsterdam), Prof. dr. Tomaso Aste (Scientific Director UCL Centre for Blockchain Technologies) i Prof. dr. Boris Nachtsheim (Professor University of Bremen, Co-Founder OpenSci) o njihovim počecima i iskustvima u ovom području.