Edukativni materijali

U sklopu institucijskog projekta ""Edukacija zdravstvenih djelatnika Kliničkog bolničkog centra Split za provođenje prehabilitacijskih aktivnosti sa ženama oboljelim od karcinoma dojke - EDUMaRe", izrađen je priručnik  "Prehabilitacija - Kako uspješno prevenirati komplikacije operativnog zahvata karcinoma dojke?" koji je uvršten kao priručnik za vježbe u sklopu preddiplomske nastave studija Fizioterapije Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu. Autorica skripte je Ivana Klarić-Kukuz, mag. physioth., suradnica Josipa Grančić, mag. physioth., a urednica doc. dr. sc. Ana Poljičanin, dr. med.
Izdavanje priručnika su potpomogli: Hrvatsko društvo za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju, BTL i Lohomann & Rauscher.

IMG-20230702-WA0012-002

Izvadak iz predgovora priručnika:
Drage hrabre žene, ovom knjižicom vas želimo ohrabriti na vašem putu liječenja i pomoći vam da steknete znanja i vještine kako biste mogle preuzeti kontrolu nad svojim tijelom, mislima, a time i samom bolesti. Knjižica je zamišljena kao vodič za samoprocjenu te kao uputa za vježbe, ali i njegu kože, provođenje samostalne limfne drenaže, tjelesne aktivnosti i pravilne prehrane, a sve u svrhu prevencije i ranog otkrivanja mogućih komplikacija liječenja karcinoma dojke. "Rak dojke vas mijenja, a ta promjena može biti lijepa"—Jane Cook