Sveučilište u Splitu započelo je 2016. godine provoditi humanitarnu akciju Humano srce splitskog sveučilišta podjelom obroka korisnicima prihvatilišta za beskućnike Udruge MoSt u Splitu.

Sveučilišni odjel zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu kontinuirano sudjeluje u ovoj humanitarnoj akciji kroz financiranje obroka korisnicima Centra za beskućnike te sudjelovanjem zaposlenika i studenata SOZS-a u podjeli hrane te mjernju tlaka i šećera korisnicima Centra.

Večeru, koju je pripremio Studentski centar, korisnicima su 3. svibnja 2023. godine, podijelili naš nastavnik i predsjednik Udruge alumni SOZS-a Ante Buljubašić, mag. med. techn., voditeljica Odsjeka za računovodstvene poslove Marica Pavić i voditeljica Studentske referade Jadranka Vrsalović.

Humanitarna akcija Humano srce splitskog sveučilišta, tijekom koje će se svakog tjedna srijedom dijeliti večera  korisnicima prenoćišta za beskućnike Udruge Most,  ponovno je započela 21. prosinca 2022. godine.

Centar za beskućnike trenutno skrbi o 35 korisnika, a sama akcija se već ranije pokazala iznimno uspješnom obzirom da u njoj sudjeluju sve sastavnice Sveučilišta financiranjem obroka korisnicima te sudjelovanjem zaposlenika i studenata u psojetu prenoćištu i podjeli hrane.

IMG-20230503-WA0007IMG-20230503-WA0012