Gradsko vijeće Grada Splita na 10. sjednici, održanoj 23. ožujka 2023. godine, donijelo je Odluku o dodjeli nagrade Grada Splita za 2022. godinu Udruzi veterana Domovinskog rata 158. brigade i 6. domobranske pukovnije Hrvatske vojske za niz aktivnosti u očuvanju i promicanju vrijednosti i istine o Domovinskom ratu te za humani i društveni angažman.

Odluka o dodjeli nagrade dostavljena je pročelniku Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija prof. dr. sc. Stipanu Jankoviću, prim. dr. med., koji je član obje udruge i predsjednik Suda časti veteranske udruge.

Sveučilišni odjel zdravstvenih studija je zajedno s Udrugom veterana Domovinskog rata 158. brigade i 6. domobranskom pukovnijom Hrvatske vojske organizirao, Javnu zdravstvenu humanitarnu akciju u lipnju 2022. godine, koja se također planira i krajem svibnja ove godine.

Grad-Split-nagrada