Hrvatska proljetna pedijatrijska škola (HPPŠ) je trajni poslijediplomski tečaj I. kategorije s međunarodnim sudjelovanjem. Predavači HPPŠ su pozvani nastavnici hrvatskih i inozemnih medicinskih fakulteta. HPPŠ je namijenjena specijalistima pedijatrije, školske i adolescentne medicine, svim liječnicima, specijalizantima, te svim suradnim medicinskim strukama koje se bave zdravstvenom zaštitom djece.

Organizator Hrvatske proljetne pedijatrijske škole je Klinički bolnički centar Split, Klinika za dječje bolesti.

Stručni organizatori su:
  • Hrvatski liječnički zbor, Hrvatsko pedijatrijsko društvo,
  • Hrvatski liječnički zbor, Hrvatsko društvo za školsku i sveučilišnu medicinu,
  • Hrvatska udruga medicinskih sestara, Pedijatrijsko društvo i
  • Sveučilište u Splitu - Sveučilišni odjel zdravstvenih studija.

Proljetna pedijatrijska škola će se po 39. put održavati u Splitu, u hotelu Amphora, od 17. do 21. travnja 2023.
Prema sadašnjoj epidemiološkoj situaciji 39. HPPŠ će se održati u živo.
U slučaju pogoršanja epidemiološke situacije i ograničenja broja sudionika u živo, 39. HPPŠ će se održati u hibridnom obliku ili virtualno.
U slučaju da se HPPŠ radi ograničenja okupljanja bude morala održati isključivo virtualno, svim sudionicima bit će izvršen povrat razlike u kotizaciji.

Teme ovogodišnjeg seminara su Pulmologija, Minimalno invazivna kirurgija dječje dobi i Neurologija, uz Uvodna predavanja tijekom otvaranja HPPŠ te Seminar za medicinske sestre.
Predavači su eminentni stručnjaci iz naše zemlje i inozemstva.

Više informacija o programu, prijavi i kotizacijama pronađite na linku: https://hpps.com.hr/