U četvrtak 30. ožujka 2023. godine svečano je otvorena „Škola infektologije ST-2023“, koju organiziraju Sveučilišni odjel zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu i Klinički bolnički centar Split.

Riječ je o tečaju 1. kategorije, koji se održava do 1. travnja, a namijenjen je liječnicima obiteljske medicine, pedijatrima, infektolozima, liječnicima hitne medicine, opće medicine te specijalizantima i specijalistima drugih usmjerenja, osobito onih koji sudjeluju u radu hitnog objedinjenog prijema.

Nazočnima su se obratili prorektor za studente, nastavu i poslovanje prof. dr. sc. Nikola Koceić Bilan i ravnatelj KBC Split prof. dr. sc. prim. Julije Meštrović, dr. med.
U ime Uprave Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu, sudionike "Škole infektologije ST-2023" pozdravila je pomoćnica pročelnika Odjela za znanost i međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Irena Drmić Hofman.
Voditeljica Škole infektologije doc. dr. sc. Mirela Pavičić Ivelja, dr. med. proglasila je svečano otvorenje škole.

Cilj Škole infektologije je edukacija u prepoznavanju, dijagnosticiranju i liječenju najčešćih infektoloških sindroma u ordinacijama primarne zdravstvene zaštite te hitnim bolničkim prijemima uz neizostavnu prevenciju infektivnih bolesti. Uz infektologe predavači su liječnici drugih specijalnosti koji sudjeluju u dijagnosticiranju i liječenju infektivnih bolesnika te zbrinjavanju specifičnih komplikacija infektivnih bolesti.

Tečaj će biti bodovan prema Hrvatskoj liječničkoj komori sukladno kategoriji tečaja prve kategorije (aktivni sudionici 20 bodova, a pasivni sudionici 15 bodova).

Infektologija-2023
Infektologija-2023-02