Centar za e-učenje Srca pripremio je novi online tečaj naziva "Kako provesti online nastavu uz pomoć webinara".

Cilj je tečaja pomoći nastavnicima u osmišljavanju i pripremi predavanja koje će održati putem sustava za webinare.

U okviru tečaja nastavnici će se upoznati s radom u videokonferencijskim sustavima Srca. Također, u okviru online tečaja je objašnjeno kako se koristi rad u Skupinama (Breakout Rooms), kako se pregledavaju izvještaji koji nastavnicima omogućuju detaljan uvid o održanom webinaru te su dani korisni savjeti i preporuke za izradu interaktivnog webinara.

Tečaj je dostupan putem sustava za online tečajeve Centra za e-učenje, a pristupiti mu se može nakon prijave elektroničkim identitetom iz sustava AAI@EduHr.

Tečaju se može pristupati vremenski neograničeno, tempom koji nastavniku najbolje odgovara.

Sustav za online tečajeve Centra za e-učenje održavaju djelatnici Centra za e-učenje Srca osiguravajući pouzdan i neprekidan rad sustava i njegovu dostupnost sveučilišnim ustanovama, nastavnicima i studentima, te ujedno pružajući tehničku podršku u uporabi sustava.

Najmanja rezolucija ekrana potrebna za ugodan rad je 1280x960. Ako se koristi rezolucija manja od 1024x768 može se dogoditi da dio sadržaja neće biti prikazan.