15. svibnja 2012. godine na Sveučilištu u Splitu održat će se cjelodnevni info dan o Sedmom okvrinom programu (FP7). Sedmi okvirni program je glavni instrument Europske unije za financiranje znanstvenih istraživanja i razvoja. Budući da FP7 program traje do kraja 2013. godine, ovim događajem želimo pružiti pomoć sudionicima prilikom pisanja projektne prijave, ali i upoznati ih s najvažnijim pravilima financijskog izvještavanja kako bi Republika Hrvatska iskoristila i ostvarila što veće sudjelovanje u FP7 programu.

Izlaganja će održati dr. sc. Hrvoje Mataković iz Ureda za istraživanje Sveučilišta u Zagrebu i Ana Grdović, nacionalna kontakt osoba za FP7 financije. U prvom dijelu info dana dr. sc. Mataković održati će izlaganja o svim najvažnijim pravilima za prijavu projekata, dok će u popodnevnom dijelu Ana Grdović objasniti financijska pravila FP7 programa uz praktični zadatak. Zbog rada na praktičnom zadatku broj sudionika u drugom dijelu info dana bit će ograničen, stoga se prilikom prijave zainteresirani mogu opredijeliti za jednu ili obje od ponuđenih tema.