Program nudi mladim ljudima, različitih struka, koji su netom završili diplomske studije mogućnost stjecanja vrijednog profesionalnog radnog iskustva u multikulturalnom okruženju u jednom od gradova EU u kojem djeluju EPO i EUIPO (Alicante, Hague, Berlin, Munchen, Vienna, Bruxelles).

Sveučilište u Splitu je od 2019. godine dio mreže sveučilišta uključenih u Pan-Europan Seal program čija je svrha premostiti razlike između akademske zajednice i tržišta rada u području intelektualnog vlasništva.

Iskazi interesa za sudjelovanje u programu se zaprimaju od 17. veljače do 6. ožujka 2020., nakon čega Sveučilište nominira do 10 najboljih studenata koji će imati mogućnost prijaviti se za otvorene pozicije u EPO-u i EUIPO-u.

Uvjeti za prijavu su dostavljen životopis u Europass formatu na engleskom jeziku, minimalno jedna preporuka te dokaz o pristupanju on-line tečaju.
Rang lista kandidata formirat će se sukladno dostavljenim dokumentima na sljedeći način:
  • Preporuka: 5 bodova po preporuci za 2 i više preporuka
  • Sudjelovanje u studentskim projektima: 5 bodova po projektu
  • Objavljeni znanstveni radovi ili kongresna priopćenja: 5 bodova po radu
  • Iskustvo volontiranja i studentskih poslova: za svaka 3 mjeseca 5 bodova
Ovisno o instituciji za koju se prijavljuju, studenti trebaju položiti i on-line tečajeve koji uključuju osnove intelektualnog vlasništva, a koji će im olakšati proces prijave i biti dobar uvod u opis mogućih poslova.
Iskaz interesa zajedno s popratnom dokumentacijom dostavlja se ispunjavanjem obrasca na linku: http://bit.do/pan-european-seal

Popis on-line tečajeva kojima je potrebno pristupiti za potrebe iskaza interesa, te ih položiti u slučaju da student bude odabran za prijavu za otvorene pozicije:

Za EPO kandidate Za EUIPO kandidate Više informacija o Europskom patentnom uredu i Europskom uredu za intelektualno vlasništvo, kao i mogućnostima koje stipendija nudi možete pronaći u prezentacijama u privitku objave. Možete se javiti i Uredu za transfer tehnologije na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. illi na telefon: 566-882

VEZANI DOKUMENTI