Uvjeti upisa na sveučilišne prijediplomske programe

Prema "Pravilniku o polaganju Državne mature" i "Pravilima o uvjetima, postupku prijave, provedbi ispita za upis i rangiranje kandidata na studijske programe" kandidati koji su završili  najmanje četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje u Republici Hrvatskoj, uključujući i kandidate iz obrazovanja odraslih 2010. godine i nadalje, obvezni su položiti ispite državne mature.

Pristupnici koji su najmanje četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje završili nakon 2010. godine obvezni su položiti ispite državne mature.
Svi obveznici polaganja državne mature prijavljuju se preko portala http://www.postani-student.hr.

Visoka učilišta posebne kvote imaju za kandidate koji su završili četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje prije 2010. godine.
Oni se upisuju temeljem rezultata razredbenog ispita u skladu s definiranim uvjetima upisa i upisnim kvotama.

Osobe koje su srednjoškolsko obrazovanje
završile
PRIJE 2010. godine
Osobe koje su srednjoškolsko obrazovanje
završile
NAKON 2010. godine
Položen Razredbeni ispit Položena državna matura

Upute za upis temeljem rezultata razredbenog ispita Upute za upis temeljem rezultata Državne mature

Više informacija o studiranju na SOZS-u pogledajte u rubrici Najčešća pitanja i Vodič i upute za studente

Sveučilište u Splitu raspisuje NATJEČAJ za upis studenata u I. godinu sveučilišnog prijediplomskog, sveučilišnog integriranog prijediplomskog i diplomskog te stručnog prijediplomskog studija u akademsku godinu 2023./2024.

UPISNE KVOTE za upis na sveučilišne prijediplomske studije za akademsku godinu 2023./2024.

REDOVITI PRIJEDIPLOMSKI STUDIJI
NAZIV STUDIJA SUSTAV DRŽAVNE MATURE RAZREDBENI ISPIT UKUPNO