Besplatne informatičke radionice za studente

Od prvih dana studija, od studenata se očekuje da već posjeduju određena znanja koja će im pomoći da na odgovarajući način izrade i urede svoje prezentacije, seminarske i druge radove. Kako bi se studentima kojima ova znanja nedostaju olakšalo snalaženje tijekom studija, Sveučilišni računski centar SRCE osmislilo je jednodnevne radionice kojima je cilj u kratkom vremenu (pet školskih sati) osposobiti polaznike za uporabu najčešće korištenih uredskih i multimedijskih alata.

Radionice su namijenjene i isključivo dostupne studentima, nastavnicima i djelatnicima visokih učilišta te javnih i znanstvenih instituta. Pohađanje ovih radionica se ne naplaćuje, a za njihovo pohađanje polaznici se prijavljuju putem sustava za prijavu na tečajeve, uporabom svojeg korisničkog računa u sustavu AAI@EduHr.

Jednodnevne radionice u ponudi SRCA su:
  • Wordionica ili kako oblikovati seminarski rad
  • Exceliranje ili kako izraditi tablice, grafikone i formule
  • PowerPointiranje ili kako izraditi moćne prezentacije
  • GIMP ili kako besplatno fotošopirati slike
  • Audacity ili kako snimiti i obraditi zvuk u vlastitoj produkciji
  • Inkscape ili vektorska grafika za svakoga
  • Shotcut ili motaža video sadržaja na jednostavan način
Planirane termine održavanja radionica pogledajte na trenutačno važećem rasporedu tečajeva

Popis Tečajeva Srca čini više od 50 različitih tečajeva koji se održavaju uživo u učionici ili online, putem sustava za webinare.

Više o obrazovnim programima SRCA možete saznati OVDJE