Sveučilišni odjel zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu sudjeluje s bogatim programom na Festivalu znanosti 2022. godine.

Festival znanosti, najveseliji tjedan na Sveučilištu u Splitu, ispunjen s pregršt znanstvenih pokusa, radionica, predavanja, izložbi, vježbi, prezentacija održat će se od 2. do 7. svibnja.  Ovogodišnja tema Festivala je ŽIVOT, a znanstvenici, nastavnici, studenti su pripremili više od 150 aktivnosti za sve uzraste, od vrtićke djece i učenika osnovnih i srednjih škola do opće populacije.

Sve aktivnosti Festivala znanosti su za posjetitelje besplatne.

Kroz Festival znanosti promoviraju se znanstveni principi i znanstveni način mišljenja.
Detaljan program splitskog Festivala znanosti 2022. dostupan je na web stranici Sveučilišta u Splitu.