Udruga u nastajanju Limfa & ja - Hrvatski nacionalni limfedem okvir i Sveučilišni odjel zdravstvenih studija organiziraju povodom međunarodnog dana svjesnosti o problemu limfedema, koji se obilježava 06.03.2022., niz aktivnosti koje će se odvijati pod naslovom „Poklanjam vrijeme sebi“.

Terapija limfedema iznimno je zahtjevna kako psihički tako i fizički. Za uspjeh u terapiji potrebna je samokontrola i posvećenost sebi.

Jedan od važnih čimbenika uspješnosti terapije limfedema je i redovito provođenje tjelesne aktivnosti.
Niže navedenim aktivnostima htjeli bismo oboljele od limfedema podsjetiti na mogućnosti koje postoje kako bi se na jednostavan i dostupan način posvetili sebi i na taj način aktivno sudjelovali u kontroli svoje bolesti.

AKTIVNOSTI U OŽUJKU - MJESEC SVJESNOSTI O LIMFEDEMU

• 09.03.2022. u 17h – VJEŽBANJE: Radionica vježbi za žene operirane od karcinoma dojke
    Sveučilišni odjel zdravstvenih studija
    Voditeljica Ivana Klarić Kukuz

• 12.03.2022. u 10h - NORDIJSKO HODANJE: Nordijsko hodanje
    Sustipan
    Voditeljica Josipa Grančić

• 16.03.2022. u 17h - RADIONICA KERAMIKE: Kreativna radionica keramike
    Udruga Artissa

Limfa-i-ja
  • 19.03.2022. u 8h - LIKOVNA RADIONICA I PLANINARENJE
    Kaštel Kambelovac - planinarski dom pod Koludrom - vrh Orlovo oko
    Voditeljica Ivana Carev

• 23.03.2022. JOGA: Radionica joge za žene operirane od karcinoma dojke.
    Sveučilišni odjel zdravstvenih studija
    Voditeljica Ivana Grgić