Senat Sveučilišta u Splitu je na svojoj 58. sjednici održanoj u srijedu, 12. siječnja, na temelju Izvješća Povjerenstva za prikupljanje prijedloga za izbor rektora Sveučilišta u Splitu za mandatno razdoblje od 1. listopada 2022. godine do 30. rujna 2026. godine, utvrdio listu kandidata za izbor kako slijedi:
1. Prof. dr. sc. Dragan Ljutić

Na temelju članka 25. stavka 3. Statuta Sveučilišta u Splitu, Odluka i program rada kandidata javno se predstavljaju slijedećih 15 (petnaest) dana od dana objave ove Odluke, odnosno zaključno do dana 27. siječnja 2022. godine.

Odluka Senata Sveučilišta u Splitu o utvrđivanju liste kandidata za rektora, Odluka Senata Sveučilišta u Splitu o usvajanju Izvješća Povjerenstva za prikupljanje liste kandidata te program rada kandidata nalaze se u prilogu obavijesti.