Konzultacije: kontinuirano za vrijeme trajanja turnusa, a van turnusa upit na mail adresu:
  ili osobno u uredu zgrada 3F- R. Boškovića 35/5 kat/soba A503 (c5.33.);

CILJ PREDMETA:
Upoznavanje studenta s osnovnim znanjima iz opće  kemije, principima i zakonitostima kemije koja su temelj savladavanja gradiva drugih, u nastavku školovanja, kompleksnijih područja kemije.

OČEKIVANI ISHODI:
  • Razumijevanje osnovnih pojmova i principa iz područja opće kemije
  • Opisati temeljne pojmove iz područja sastava i razdvajanja tvari, kemijskih elemenata i veza
  • Objasniti strukturu atoma i elektronsku konfiguraciju
  • Objasniti periodni sustav elemenata i klasifikaciju elemenata u sustavu
  • Razlikovati tipove kemijskih veza i njihova svojstva
  • Računati stehiometrijske odnose u organskim i anorganskim tvarima
OBVEZNA LITERATURA
Filipović, I., Lipanović, S., Opća i anorganska kemija I dio, Školska knjiga, Zagreb, 1995
Sikirica M. Stehiometrija, Školska knjiga, Zagreb,. XX. izdanje, 2008.