Poštovani studenti,

od subote 9. travnja 2022. godine prestaje obveza studentima na brzo antigensko testiranje kao uvjet za sudjelovanje na kliničkim vježbama.

Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske donio je 7. travnja 2022. godine Odluku o prestanku važenja Odluke o uvođenju posebnih sigurnosnih mjera obveznog testiranja na virus SARS-Co-V2 i obveznog predočenja dokaza o testiranju, cijepljenju ili preboljenju zarazne bolesti COVID-19 u djelatnosti zdravstva

Hrvatski zavod za javno zdravstvo na zahtjev Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske donio je 8. travnja 2022. godine Preporuke za sve odgojno-obrazovne ustanove od predškolskog uzrasta do visokog obrazovanja, uključujući učeničke i studentske domove, kojom se ukidaju sve mjere i preporuke vezane za navedene ustanove.

U skladu s navedenim, SOZS prestaje s provođenjem organiziranog besplatnog antigenskog testiranja za studente  s tim da je u zdravstvenom sustavu i dalje obvezno korištenje medicinskih maski ili maski za lice.