Prof. dr. sc. Tomislav Kilić, prorektor za informatičku logistiku i tehnički razvoj te nastavnu djelatnost Sveučilišta u Splitu odgovorio je na upit vezano za plaćanje završne tzv. „četvrte“ godine studija ili ranije zvane apsolventske godine.

Upit prof. Kliliću:

Svakodnevno imamo upite studenata koji će upisati 4. godinu studija. Imamo studente koji će u 4. godini studija upisati samo završni rad koji ima 11 ECTS bodova, a imamo i studente koji prenose nekoliko predmeta pa i završni rad i to bi bilo ukupno 19 ECTS bodova na upisu u 4. godinu studija.

Odgovor prenosimo u cijelosti:

Prema Ugovoru s MZOS-om studenti imaju pravo na participaciju onoliko godina koliko traje studij, u vašem slučaju to je tri godine, a nakon toga trebaju plaćati participaciju prema Odluci Senata.