SVEUČILIŠTE U SPLITU PODRUŽNICA – SVEUČILIŠNI ODJEL ZDRAVSTVENIH STUDIJA   raspisuje   NATJEČAJ Za upis na  Program razlikovnog modula (diferencijski ispiti)  za stjecanje jednog od uvjeta za upis na diplomske sveučilišne studije SESTRINSTVO, FIZIOTERAPIJA, RADIOLOŠKA TEHNOLOGIJA Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija u akademskoj godini 2013./2014. god. Ovaj Program namijenjen je stručnim prvostupnicima koji namjeravaju nastaviti visoko obrazovanje na diplomskim sveučilišnim studijima Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija. Molimo sve pristupnike da se prije prijave za razlikovni modul upoznaju s .

1. UVJETI ZA UPIS

Uvjet za upis programa razlikovnog modula je završen odgovarajući stručni preddiplomski studij s ostvarenih minimalno 180 ECTS bodova, a po čijem završetku studentima nije omogućen nastavak studiranja na diplomskim sveučilišnim studijima.

2. UPISNE KVOTE

RAZLIKOVNI MODUL UPISNA KVOTA
Sestrinstvo 30
Fizioterapija 30
Radiološka tehnologija 30

3. KRITERIJI ZA UPIS

• prosjek ocjena s preddiplomske razine 3.0 i više
  • u slučaju kada više kandidata ostvari jednaki broj bodova pa zajedno dijele posljednje mjesto unutar dopuštene kvote upisa, pravo na upis ostvarit će kandidat kojemu je duljina studiranja na preddiplomskoj razini bila kraća što dokazuje odgovarajućom potvrdom.

4. PRIJAVE ZA UPIS

za upis kandidati mogu preuzeti na web stranici Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija http://ozs.unist.hr/ ili u studentskoj referadi Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija. Osim prijave za upis, kandidati su dužni priložiti:
  • Svjedodžbu o završenom studiju u izvorniku ili ovjerenu presliku,
  • Prijepis položenih ispita na prethodnom studiju s prosjekom ocjena;
  • Rodni list ili vjenčani list ako je došlo do izmjena prezimena (u izvorniku);
  • Preslik osobne iskaznice;
  • Preslik domovnice;
  • od 50 kn na ime troška obrade prijava i razredbenog postupka.
  • Veliku omotnicu (A4 format) s točnom adresom pristupnika i s poštanskim markama od 12,20 kn (zbog povrata predane dokumentacije ukoliko se ista osobno ne predigne).
Prijave za upis dostavljaju se u Studentsku referadu od 6. svibnja do 16. svibnja 2013. godine do 15:00 sati na adresi: SVEUČILIŠTE U SPLITU SVEUČILIŠNI ODJEL ZDRAVSTVENIH STUDIJA R. BOŠKOVIĆA 31 p.p. 464 21 000 Split S naznakom: Razlikovni modul

5. ŠKOLARINA

Školarina za upis razlikovnog modula iznosi 6.000,00 kuna. Potrebno je izvršiti uplatu školarine, u cijelosti prije upisa, na žiro račun Sveučilišta u Splitu broj: 2330003-1100025103 s naznakom “školarina OZS”, model 02, poziv na broj 720.

6. UPISI

Povjerenstvo za upis donosi listu pristupnika koji su ostvarili pravo na upis na temelju pristiglih prijava rangiranih prema kriterijima upisa. Lista će se objaviti na web stranici Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija dana 21. svibnja 2013. godine u 12:00 sati. Upis pristupnika obavit će se 27. svibnja 2013. prema rasporedu koji će se pravovremeno objaviti.  Prilikom upisa potrebni su:
  • Dvije fotografije formata 4x6;
  • Potvrdu o uplaćenoj školarini u iznosu od 6.000,00 kuna;
  • Potvrdu o uplati iznosa od 200,00 kuna (troškovi upisa).

7. OSTALE OBAVIJESTI

Sve ostale obavijesti kao i informacije o uvjetima za upis na diplomski sveučilišni studij Sestrinstvo pristupnici mogu dobiti na web stranici Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija: http://ozs.unist.hr/ i u Studentskoj referadi. Izvođenje nastave organizirati će se, u pravilu, vikendom, u lipnju i srpnju 2013. s predviđenim ukupnim trajanjem od šest tjedana. Ispiti se trebaju položiti do datuma razredbenog postupka za akademsku godinu na kojoj pristupnici žele upisati diplomski sveučilišni studij. Sveučilišni odjel zdravstvenih studija s polaznicima razlikovnog modula sklopit će ugovor o međusobnim pravima i obvezama. Završetkom razlikovnog modula polaznik stječe potvrdu o položenim ispitima razlikovnog modula. Ova potvrda služi samo u svrhu upisa diplomskog sveučilišnog studija na Sveučilišnom odjelu zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu. Upis na diplomski studij polaznicima koji uspješno završe razlikovni modul nije zajamčen, već ovisi o broju slobodnih upisnih mjesta, odnosno rang listi uspješnosti kandidata, do popune kvote. Rang lista za upis diplomskog sveučilišnog studija sestrinstvo formira se na osnovi uspjeha u dosadašnjem studiranju i ocjenama /uspjehu s razlikovnog modula. Završetkom programa polaznik ne stječe automatski uvjete za upis na bilo koji drugi fakultet. Završetkom razlikovnog modula ne stječe se akademski naziv ili stupanj.